Název ABZ v sobě skrývá slova – AKTIVITA, BUDOUCNOST, ZKUŠENOST. Semináře jsou určeny pro učně v oboru instalatér, topenář, elektrikář a oboru MIEZ.

Firma SYSTHERM seznamuje učně s moderním způsobem efektivní práce, kterým je „prefabrikace“ výrobků při výrobě systémů předávání tepla a chladu.

Semináře ABZ jsme v roce 2018 nově pořádali se společností REMS. Učni si tak měli možnost prohlédnout  a vyzkoušet nejmodernější druhy profesionálního nářadí.

V roce 2018 jsme na jaře a na podzim navštívili 24 škol z celé české republiky. Seminářů se zúčastnilo 559 studentů a 72 žáků.

Semináře mají teoretickou část, kde představujeme studentům  nejnovější technologie a výrobky a také to, jak by měla vypadat firemní kultura a politika. V praktické části, která probíhá v dílnách školy, jsou pro studenty formou zábavných soutěží připraveny montáže a demontáže systémů předávání tepla, které byly navrženy a vyrobeny v našem závodě.  Studenti mají také možnost si v praxi vyzkoušet profesionální nářadí REMS – ohýbačky, lisovačky, zamrazovačky.

Našim cílem je také vzbudit u studentů zájem o učební obor a hrdost k němu tím, že řemeslník je, byl a bude motorem a stříbrem nejen výrobní firmy, ale motorem a stříbrem celé naší společnosti a jeho profese je stejně tak potřebná a společensky zodpovědná, jako je např. doktor nebo učitel.